همزمان با برپایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری انجام می شود:

آغاز به کار نخستین جشنواره عکس احیاء با حضور معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی

رییس شورای سیاست گذاری از آغاز به کار نخستین جشنواره عکس بناهای تاریخی «احیاء» همزمان با مراسم رونمایی از تندیس این جشنواره توسط معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، پرهام جانفشان با اعلام این خبر افزود: فردا در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته با رونمایی از تندیس نخستین جشنواره ملی فرهنگی، هنری و تاریخی عکس احیاء توسط علی اصغر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سامان میراث فرهنگی، این جشنواره به صورت رسما آغاز به کار خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه فراخوان جشنواره هم اکنون در رسانه های سراسری در دسترس عموم قرار دارد، تصریح کرد: سایت جشنواره به نشانی www.ehyaphotofestival.ir همزمان با مراسم یاد شده در دسترس علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره قرار می گیرد.
پرهام جانفشان رئیس شورای سیاستگذاری عکس احیاء، در تشریح اهداف این جشنواره ملی، گفت: عمومیت بخشیدن به فرهنگ احیاء بناهای تاریخی در بین اقشار جامعه، معرفی ظرفیت منحصر به فرد میراث فرهنگی سراسر کشور، شناساندن وظایف صندوق احیاء و نقش آن در باززنده سازی ابنیه تاریخی و فرهنگی یکی از مهمترین اهدافی است که در این جشنواره دنبال می شود .
در همین راستا باید افزود: رامین افشاری، روح الله مهدی نژاد، سیدرضا موسوی و مجتبی چناری اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره ملی عکس احیاء هستند .
افشین بختیار، سیف الله صمدیان، کیارنگ علایی، شادی قدیریان و سعید محمودی ازناوه نیز هیئت داوران این جشنواره را تشکیل داده اند .
گفتنی است، متقاضیان شرکت در این جشنواره از سوم بهمن تا 29 فروردین ماه سال آتی فرصت دارند تا از طریق سایت جشنواره نسبت به ثبت نام اقدام کنند.