همزمان با برپایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری؛

نخستین جشنواره ملی عکس احیاء با حضور معاون رئیس جمهور آغاز به کار کرد

نخستین جشنواره عکس احیاء باحضور علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و همراهی پرهام جانفشان، سرپرست صندوق احیا و رئیس شورای سیاستگذاری این جشنواره در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته رسما آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، همزمان با مراسم رونمایی از تندیس و سایت این جشنواره که با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در غرفه صندوق احیاء انجام شد،از نشریه تخصصی « احیاء بناها و بافت های تاریخی» نیز رونمایی شد .

فراخوان جشنواره هم اکنون در رسانه های سراسری و سایت جشنواره به نشانیwww.ehyaphotofestival.ir در دسترس علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره قرار دارد . متقاضیان شرکت در این جشنواره از سوم بهمن تا 29 فروردین ماه سال آتی فرصت دارند تا از طریق سایت جشنواره نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

در همین راستا باید افزود: رامین افشاری، روح الله مهدی نژاد، سیدرضا موسوی و مجتبی چناری اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره ملی عکس احیاء هستند و سید امین صانعی مهری دبیری این جشنواره را برعهده دارد .

افشین بختیار، سیف الله صمدیان، کیارنگ علایی، شادی قدیریان و سعید محمودی ازناوه نیز هیئت داوران این جشنواره را تشکیل داده اند .

همچنین یادآور می شود: نشریه تخصصی «احیاء بناها و بافت های تاریخی» محلی برای طرح مباحث و نظرات صاحبنظران حوزه احیاء و تعیین کاربری جدید برای بناها و بافت های تاریخی، اساتید دانشگاه و سرمایه گذاران بخش خصوصی است و این نشریه هم اکنون در مرحله طی تشریفات قانونی اعلام وصول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.